• język migowy

Święto matematyki

31 03 2022 #Aktualności

Święto Matematyki w naszej szkole - MATEMATYKA jest π-ękna

W dniach 14 - 22 marca kolejny raz, świętowaliśmy w naszej szkole „Tydzień Matematyki”. Wybór dat nie jest przypadkowy, gdyż 14 marca obchodzimy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji atrybutem uczniów z klas 1-3 była korona z liczbą Pi, ponieważ matematyka to Królowa Nauk!

Odbyły się również konkursy: matematyczny "Kangur" i Kangurek", plastyczny "Szalone liczby" i "Rebus matematyczny", zabawy matematyczne a także ratowanie księżniczki uwięzionej w lochach zamku przez złą królową w matematycznym Escape Roomie.  Dzieci świetnie bawiły się także podczas oglądania iluzji logicznych oraz przy wyszukiwaniu różnic i podobieństw.

W trakcie lekcji matematyki wspólnie z nauczycielami tego przedmiotu uczniowie klas 4-8 na różne sposoby celebrowali dzień poświęcony tej niezwykłej liczbie. Poznawali różne metody wyznaczania tajemniczej liczby oraz oglądali filmy edukacyjne dotyczące liczby Pi. Uczniowie również uczyli się jak kodować i rozkodowywać tajne wiadomości, dzięki temu poznali różne sposoby szyfrowania „Jak przekazać tajną wiadomość?”. Tworzyli plakaty, które miały pokazać jak π-ękna może być matematyka, powstały również panoramy miasta z liczbą Pi.

Na korytarzach szkoły wywieszone zostały w formie zagadek informacje dotyczące niezwykłej liczby Pi.

W ramach tego tygodnia 17 marca, uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

„Tydzień Matematyki” w naszej szkole zapewnił uczniom dobrą zabawę, pozwolił na przekazanie im w niekonwencjonalny sposób sporej dawki wiedzy matematycznej, ale przede wszystkim zachęcił do odkrywania i dostrzegania matematyki, która (gdzie by nie spojrzeć) jest wszędzie wokół nas.

Dziękujemy Radzie Rodziców, która  sfinansowała udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz ufundowała nagrody przyznane w konkursach zorganizowanych z okazji Święta Matematyki.

Nauczyciele matematyki:
   Ewelina Procek, Izabela Wyrobek, Ewa Zając

święto matematyki święto matematyki  święto matematyki

święto matematyki   święto matematyki   święto matematyki

święto matematyki  święto matematyki  święto matematyki

święto matematyki   święto matematyki  święto matematyki

święto matematyki  święto matematyki  święto matematyki

święto matematyki  święto matematyki święto matematyki

święto matematyki święto matematyki